Välkomna till Svenska Hanseklubben årsmöte 2020 den 27 maj kl. 18.00-20.00

Vi kommer att genomföra vårt inställda årsmöte på SAS, Frösundaviks Alle 1, Frösundavik, Stockholm. Årsmötet kommer med tanke på de omständigheter som råder att också genomföras digitalt för medlemmar som inte vill eller kan deltaga fysiskt.

Lokalen i SAShuset är rymlig så vi kan sitta med 2 m avstånd

För att vi skall kunna hantera tekniken kring detta önskar vi anmälan till att deltaga på årsmötet snarast dock senast den 20 maj. Teknikinfo till anmälda digitala deltagare kommer i god tid innan mötet.

Hur hanterar vi hårt väder?

  • Vår partner UKSailmakers ger tips och råd om segelföring och revning när vi hamnar i hårt väder.
  •  
  • Agne Widholm och Petter Bergum går igenom vilka förberedelser man bör överhandsväder göra innan man råkar ut för.

Ställ frågor till generalagenten Navico runt våra B&G/Simrad instrument.       Navicokommer att ta upp ett antal frågeställningar från oss Hanseägare Skicka era frågor i förväg till jonas.mittag-leffler@navico.com.

Vi presenterar också samarbetet med Dehler Club Sweden, klubbens partners UKSailmakers, Navico, Pantaenius, GreatWhite, Hjertmans, Älgö Läder, LEDKUNGEN och Marinexpress under 2020 och deras erbjudanden till våra medlemmar.

Anmäl Er nu på info@hanseklubben.se.  senast den 20 maj om ni deltar fysiskt eller digitalt.  Inte betalat årsavgiften? Det gör Ni enkelt via Swish1236720064.                                                              

Årsmöteshandlingar att ladda ner:
Inbjudan till årsmöte 2020
Verksamhetsberättelse
Resultat- och balansräkning 2019
Revisionberättelse
Aktivitetsplan 2020

Kaffe och mackor finns självklart uppdukade för fysiska deltagare.

Varmt välkomna

Svenska Hanseklubben styrelse

Leave a Reply

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *